Zastosowanie taśm z LED-ami

Zastosowanie taśm z LED-ami

21 sierpnia, 2019 Wnętrze 0

 

Rozwój technologii oświetleniowych spowodował pojawienie się na rynku wysokowydajnych źródeł światła do których z pewnością zaliczyć można diody elektroluminescencyjne. Rozwiązania te cechują się bardzo dużą trwałością, niskim poborem energii oraz dużą skutecznością świetlną. W większości są one stosowane w obwodach prądu stałego do których wymagany jest odpowiedni zasilacz.

Zalety LED-owych źródeł światła

taśma led 230vNadają się one również do zastosowania w układach zasilanych z baterii czy akumulatorów. Coraz częściej oprócz pojedynczych diod stosowane są całe ich układy, które zapewniają jeszcze lepsze oświetlenie. Często diody łączone są w tak zwane taśmy, które mogą być w łatwy sposób zainstalowane w miejscu przeznaczenia. Cechują się one dużą elastycznością, a także możliwością dostosowania ich długości do danego miejsca. Warto dodać, że na rynku dostępne są również rozwiązania takie jak taśma led 230v, które mogą być podłączane bezpośrednio do sieci elektroenergetycznej. Jest to świetne rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą zasilać źródła światła bez konieczności stosowania dodatkowych rozwiązań takich jak zasilacz. Warto dodać, że na rynku są dostępne również rozwiązania, w których możliwe jest generowanie różnych barw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu jako źródło światła diod RGB.

Następnie przy pomocy urządzeń zewnętrznych takich jak chociażby pilot użytkownik ma możliwość zmiany barwy świecenia. Wykonywane jest to przy pomocy układów, które wykonują cyfrowe mieszanie barw. Jak widać taśmy LED dostarczają użytkownikom dużo możliwości co sprawia, że są one często stosowane do dekoracji pomieszczeń czy terenów zewnętrznych. Ze względu na swoją budowę posiadają one bowiem wysoki stopień ochrony przed kurzem czy wilgocią. W odpowiednich wykonaniach mogą być stosowane na zewnątrz budynków.