Zdrowy napój roślinny

Zdrowy napój roślinny

4 września, 2021 Jedzenie 0

Nie bez przyczyny się mówi, że jesteśmy tym co jemy, ponieważ pożywienie ma wpływ na pracę naszego organizmu. Dieta przede wszystkim powinna być zdrowa i dopasowana do naszego organizmu, aby przyniosła maksymalnie dużo korzyści.

Jakie są rodzaje napojów roślinnych?

napój roślinnyOsoby, które są zdrowe i nie cierpią na żadne problemy dolegliwości ze strony układu pokarmowego, mogą jeść niemalże wszystko. Jednak nie brakuje osób, które cierpią na celiakię, nietolerancję glutenu, laktozy czy nie mogą spożywać produktów alergizujących. W związku z czym muszą skrupulatnie wybierać produkty spożywcze, które znajdują się w ich diecie. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie może spożywać mleka, to z powodzeniem może je zastąpić napój roślinny, który popularnie jest nazywany mlekiem roślinnym. Możemy go kupić na pewno w sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością, ale coraz częściej także w zwykłych sklepach spożywczych. Sprzedawane są przeważnie w kartonach po tysiąc mililitrów i dostępne są w wielu rodzajach. Przede wszystkim spotkać można napój: owsiany, ryżowy, kokosowy, sojowy czy migdałowe. Mają one tak samo szerokie zastosowanie jak zwykłe mleko, choć znacznie się od niego różnią w smaku. Przy ich wyborze trzeba uważnie czytać etykiety czy aby na pewno nie zawierają żadnych zbędnych dodatków, gdyż niektóry producenci dodają do nich cukier lub wzmacniacze smaku. Naturalne mleko roślinne zawiera jedynie wodę i produkt, z którego zostało pozyskane. Wbrew pozorom jego pozyskanie jest bardzo proste i można je samodzielnie przygotować.

Mleko roślinne można wykorzystywać jako dodatek do kawy, owsianki, składnik ciasta czy pic samodzielnie jako zdrowy napój. Nie trzeba go gotować, a jedynie można podgrzać. Z pewnością takie napoje są bardzo zdrowe i nie zawierają laktozy czy cukru.