Zgodna z prawem upadłość spółki

Zgodna z prawem upadłość spółki

4 kwietnia, 2017 Prawo 0

Gdy decydowałem się na założenie spółki, wiedziałem że sporo ryzykuję. Dzisiejszy rynek nie jest prosty, więc działalność może przynieść albo olbrzymie dochody, albo olbrzymie straty. Jednak jak to mówią, do odważnych świat należy, w związku z czym zdecydowałem się podjąć ryzyko. Niestety, tym razem nie opłaciło mi się takie podejście, gdyż już po około roku działalności pojawiły się pierwsze problemy

Upadłość spółki to nie tylko brak płynności finansowej

upadłość spółki w KrakowieZgodnie z obowiązującym prawem na osobach będących zrzeszonymi w określonej spółce ciążą określone obowiązki. Dlatego własnie, gdy pojawiły się problemy finansowe, zdecydowaliśmy się na zatrudnienie specjalistycznej firmy, zajmującej się doradztwem finansowym. Jak się okazuje upadłość spółki w Krakowie jest bardzo powszechną praktyką, ponieważ w określonych przypadkach jest to wymagane przez prawo. Nasze zadłużenie było bardzo wysokie, jednak na bieżąco udawało nam się spłacać wierzycieli, w związku z czym wydawało nam się, że nie ma problemu. Wciąż liczyliśmy, że z czasem firma zacznie przynosić tak wysokie dochody, że uda nam się wyjść z problemów. Niestety, jak się okazało upadłość spółki to nie tylko całkowity brak pieniędzy na spłatę wierzycieli. Upadłość spółki należy ogłosić w sytuacji, gdy wysokość jej zadłużenia przewyższa jej aktywa, co niestety miało miejsce w naszym wypadku. Dlatego zrozumieliśmy, że nie mamy innego wyjścia i musimy podjąć odpowiednie kroki prawne.

Gdy firma przynosiła straty, wraz ze wspólnikami liczyliśmy na poprawę sytuacji. Mieliśmy spore długi, ale udawało nam się znajdować pieniądze na spłatę najbardziej pilnych zobowiązań, w związku z czym wydawało nam się, że nie ma problemu. Niestety, wysokość naszego zadłużenia przewyższała nasze aktywa, w związku z czym musieliśmy ogłosić upadłość.