Zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa na odchudzanie

20 sierpnia, 2019 Zdrowie i dieta 0

Zielone ziarna kawy zostały początkowo ujawnione opinii publicznej, kiedy naukowcy odkryli ich zdolność do pomocy w procesie odchudzania. Chociaż zielona kawa nie jest cudem, który sam w sobie spowoduje utratę wagi, istnieją dowody sugerujące, że może pomóc poprawić wyniki związane z utratą wagi w połączeniu ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami.

Jak zielona kawa pomaga w odchudzaniu?

kawa zielona importerNajważniejszym czynnikiem, który może wspomóc proces odchudzania jest kofeina. Wiele badań wykazało, że pomaga ona zwiększyć metabolizm w zakresie od trzech do jedenastu procent. Kawa zielona importer zawiera niewiele mniej kofeiny niż zwykła kawa, więc jej działanie jest takie samo a nawet lepsze. Ponieważ kofeina działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy, jej picie zwiększa metabolizm i utlenianie kwasów tłuszczowych, pomagając w utracie wagi lub jej utrzymaniu. W rzeczywistości kofeina jest jednym z niewielu naturalnych związków, które naukowo udowodniono, że pomagają w spalaniu tłuszczu. Jedno z badań dotyczących tego zjawiska, dotyczyło osób, które piły kawę kofeinową i bezkofeinową. Okazało się, że osoby pijące kawę z kofeiną miały 16% wzrost metabolizmu w porównaniu z grupą bezkofeinową. Uważa się jednak, że głównym składnikiem aktywnym zielonych ziaren kawy jest kwas chlorogenowy, którego nie można znaleźć w zwykłej kawie. Niektóre badania na ludziach sugerują, że kwas ten może zmniejszać wchłanianie węglowodanów z przewodu pokarmowego, co obniża poziom cukru we krwi i skoki insuliny, co oznacza, że ​​spożywanie ekstraktu z ziaren zielonej kawy jest podobne do przestrzegania nieco niższej diety węglowodanowej.

W badaniu na zwierzętach działanie ekstraktu z zielonych ziaren kawy przetestowano na otyłych myszach. Naukowcy odkryli, że spożywanie zielonej kawy znacznie zmniejszyło przyrost masy ciała, ograniczyło zmiany w wątrobie oraz zmniejszyło przyrost tkanki tłuszczowej. Chociaż nadal najważniejszą rzeczą podczas procesu odchudzania jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna, zielona kawa z pewnością może pomóc.